Pręty brązowe sześciokątne

Pręty brązowe sześciokątne

Pręty brązowe sześciokątne

Sześciokąt brązowy – pręt z brązu o przekroju sześciokątnym. Produkt ten, klasyfikowany jako brąz walcowany, wykonany jest ze stopów miedzi z dodatkiem cyny lub bez.

Brązowy sześciokąt reprezentuje idealne połączenie właściwości przeciwciernych, antykorozyjnych i mechanicznych:

 • wysoka odporność na korozję;
 • łatwość obróbki;
 • zastosowanie w trybach o wysokich temperaturach i ciśnieniach

Stopy brązu stosowane są na ważne elementy konstrukcyjne mechanizmów i urządzeń elektrycznych ze względu na ich wysoką przewodność elektryczną i cieplną w połączeniu z właściwościami przeciwciernymi.

Zaletą wyrobów z brązu jest ich trwałość i stosunkowo niski koszt produkcji.

Zastosowanie sześciokątów z brązu

Zakres stosowania stopów brązu, w tym tego typu wyrobów walcowanych z brązu, takich jak pręty sześciokątne, jest dość duży. Wynika to z faktu, że sześciokąty z brązu są łatwe w obróbce.

Sześciokąt z brązu jest podstawą do produkcji różnego rodzaju okuć. Stosowany jest do produkcji elementów mechanizmów i urządzeń pracujących w środowiskach agresywnych. Stosowane są pręty wykonane z brązu o przekroju sześciokątnym:

 • w przemyśle lotniczym i kosmicznym;
 • w inżynierii mechanicznej i przyrządowej;
 • w branży motoryzacyjnej;
 • w elektrotechnice.

Sześciokąty z brązu są używane do produkcji części o niskim tarciu, takich jak zawory, sprzęgła, wały, tuleje i panewki łożysk.

Głównym obszarem zastosowania jest produkcja okuć z brązu (śruby, nakrętki). Z jednego sześciokąta na maszynie rewolwerowej można wykonać dużą liczbę nakrętek.

Gotowe produkty z brązu będą służyć przez długi czas bez konieczności naprawy lub wymiany. Wydłuży to żywotność całego mechanizmu jako całości. Pomimo obfitości nowych nowoczesnych materiałów, zastosowanie brązu jest nadal istotne. Czasami po prostu nie ma innego rozwiązania niż zastosowanie elementów z brązu.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu jednego dnia roboczego.

  Telefon:

  +48 221 228 646

  Adres:

  ul. Warsa i Sawy 11E, 05-840 , Domaniew