Łożyska

ŁOŻYSKA SAMOSMARNE

AlloyMetal to firma z wieloletnim doświadczeniem zajmująca się produkcją oraz dystrybucją nieżelaznych wyrobów hutniczych takich jak: aluminium, brąz, stal nierdzewna, miedź i mosiądz. W ofercie firmy klienci znajdą m.in tuleje i łożyska do zastosowania w maszynach różnego typu.

Spośród dostępnego asortymentu na stronie sklepu https://alloy-metal.pl/ wyróżnić możemy wysokiej klasy elementy mechaniczne, a mianowicie:

Tuleje z brązu na zamówienie

Łożyska

  • Łożysko samosmarne, zawierające stałe smary, które za pośrednictwem drobnych cząsteczek są wyposażone w jednolity materiał. W trakcie pracy smary stałe zmniejszają współczynnik tarcia, bez możliwości ich wymycia, tak jak w przypadku oleju i tłuszczu.
  • Tuleje samosmarne, będące metalicznymi składnikami porowatymi najczęściej z brązu lub żelaza, które są impregnowane olejem smarowniczym. Olej znajdujący się w porach gwarantuje stałe smarowanie pomiędzy łożyskiem a wałkiem, w taki sposób, aby cały system nie wymagał dodatkowego smarowania na zewnątrz.
tuleje samosmarne obrazek
tulejki ślizgowe z brązu foto
  • tuleje suche, które wtłoczone w cylinder nie mają bezpośredniego kontaktu z cieczą chłodzącą silnik.  Zapewnia to korpus, który odlany jest z innego materiału.
  • tuleje olejowe (hydrostatyczne i hydrodynamiczne) w których część kadłubu łożyska napełniona jest olejem. W czasie ruchu wału pomiędzy jego powierzchnią a panewką powstaje cienka warstwa oleju, wystarczająca do podtrzymania wału. W przypadku tulei hydrodynamicznych, film olejowy powstaje automatycznie na skutek zjawisk hydrodynamicznych powstających w szczelinie.
tuleje samosmarne
tuleje olejowe
  • tuleje ślizgowe z brązu, w których olej umieszczony w porach zapewnia ciągłe smarowanie między łożyskiem a wałkiem, w taki sposób, aby mechanizm nie wymagał dodatkowego zewnętrznego smarowania tulei brązowych.
  • Dodatkowo w ofercie firma AlloyMetal posiada takie elementy jak: tulejka rozrusznika jako element dominujący w silnikach a także łożyska ślizgowe na indywidualne zamówienie klienta. 
tuleje ślizgowe z brązu
tuleje na zamówienie

Oprócz tego firma Alloy Metal oferuje również tuleje powietrzne i tuleje ślizgowe na zamówienie wykonane z tworzywa samosmarującego według ścisłych wymogów klientów.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytanie.

Telefon:

+48 221 228 646

    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu jednego dnia roboczego.