Pólpanewka

ŁOŻYSKA DZIELONE

Łożyska samosmarne stosowane są w wielu przedsiębiorstwach i branżach. 

Do głównych zastosowań należą

węzły maszynowe pracujące w trudnych warunkach, maszyny spożywcze, papiernicze, włókiennicze i inne gdzie szczególnie ważne jest zachowanie czystości. Łożyska tego typu są bezobsługowe, co oznacza że nie wymagają one dostarczania substancji smarujących z zewnątrz. Smar umieszczony jest w środku łożyska (na przykład w warstwie wierzchniej lub w ścianach panwi). 

Cena na półpanewki

Dzięki swoim unikalnym właściwością doskonale nadają się do zastosowania w trudnych warunkach panujących w zakładach produkcyjnych. W asortymencie znajdziecie Państwo łożyska oraz tuleje samosmarne, łożyska dzielone, tuleje suche, olejowe. Asortyment brązowy wykonany jest z brązu cynowo-cynkowo-ołowiowego B555 (CuSn5Zn5Pb5), który cechuje się doskonałą lejnością, który prze wzgląd na swoje właściwości może pracować w środowisku wodnym.      

Łożyska dzielone


Łożysko dzielone poprzez swoją budowę pozwala na szybką wymianę bez konieczności rozbiórki całego koła napędowego. Zastosowanie tego rozwiązania znacząco wpływa na koszty konserwacji oraz skraca czas potrzebny na wymianę o około 1/3. Łożyska dzielone wpływają na wydajność pracy oraz gwarantują większą płynność produkcji. W dużym stopniu ograniczają przestoje w wykonywaniu zadań, ponieważ nie wymagają demontażu sąsiadujących elementów. Pozwala to na optymalizację pracy i ograniczenie kosztów związanych z nieplanowanymi przerwami w eksploatacji maszyny.   

Półpanewka dolna oraz górna cena

Półpanewka dolna B555 (CuSn5Zn5Pb5) z obróbką mechaniczną. Cena netto za szt. – 495 zł

Półpanewka górna B555 (CuSn5Zn5Pb5) z obróbką mechaniczną. Cena netto za szt. – 495 zł

Panewka z brązu
Półpanewka b555 cena, ile kosztuje

Łożyska dzielone stałe cena

Półpanewka dolna B555 (CuSn5Zn5Pb5) z obróbką mechaniczną. Cena netto za szt. – 1405 zł

Półpanewka górna B555 (CuSn5Zn5Pb5) z obróbką mechaniczną. Cena netto za szt. – 1405 zł

Łożysko dzielone 250 cena

Półpanewka dolna B555 (CuSn5Zn5Pb5) Cena netto za szt. – 1375 

Półpanewka górna B555 (CuSn5Zn5Pb5) Cena netto za szt. – 1375 
Łożysko dzielone obrazek

Do czego służy panewka

Panewka (panwia) jest zewnętrznym elementem łożyska, w którym wał może się obracać. Prościej mówiąc jest to obudowa całego łożyska, złożona z dwóch części lub całościowa. W przypadku łożysk dzielonych panewka składa się z dwóch części, to znaczy: półpanewka dolna oraz półpanewka górna. Po ich połączeniu utworzona zostaje powierzchnia łożyskująca. Panewki przez wzgląd na duże tarcie powinny być regularnie wymieniane. Siła działająca na nie po wpływem uruchamiania silnika sprawia, że jest to element szczególnie narażony na zużycie. 

Skontaktuj się z nami

    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu jednego dnia roboczego.

    Telefon:

    +48 221 228 646

    Adres:

    ul. Warsa i Sawy 11E, 05-840 , Domaniew