Ślimacznice i ślimaki

Ślimacznice i ślimaki

лрпрпдл
Konstrukcja ślimacznicy wykonana z brązu

Zgodnie ze swoimi właściwościami i konstrukcją produkt ten przypomina koło zębate w przekładni stożkowej. Istnieją jednak pewne osobliwości. Ślimak znajduje się pod kątem do tego elementu, a kontakt następuje w płaszczyźnie prostopadłej. W związku z tym znajdują się również wały tych dwóch elementów. Dzięki takiej konstrukcji uzyskuje się minimalny hałas podczas pracy, brak wibracji oraz zmniejszenie obciążeń udarowych. Przekładnia ślimakowa może być używana przy niskich i średnich prędkościach. W takim przypadku dozwolone jest wytwarzanie części poprzez łączenie dwóch metali.

Produkcja kół ślimakowych

Metoda bimetaliczna jest celowa z ekonomicznego punktu widzenia. Brąz jest dość drogim metalem nieżelaznym ze względu na swoje właściwości użytkowe, wysoką twardość i dobrą ciągliwość podczas obróbki. Jednak na tym obszarze w czystej postaci jest używany dość rzadko. Jeśli koło będzie używane w jednostkach o niskich prędkościach i niskiej wydajności, całkiem możliwe jest utworzenie części przez odlewanie odśrodkowe przy użyciu żeliwnego rdzenia. Są też przypadki. Gdy taki element jest w całości wykonany z żeliwa szarego. Ale to brązowe koła ślimakowe są uważane za najbardziej wydajne i niezawodne.

Przekładnia ślimakowa z brązu jest w stanie przenosić moment obrotowy tak dokładnie, jak to możliwe, co również wskazuje na ulepszone właściwości techniczne. Jej wytwarzanie poprzedzone jest żmudnym procesem obliczeniowym na etapie projektowania, co dodatkowo zwiększa koszt przekładni ślimakowych wykonanych z tego metalu.

Wykonujemy koła ślimakowe (ślimacznice):

 • o module metrycznym od m=0,3 do m=8,
 • średnica zewnętrzna koła ślimakowego (ślimacznicy): od 15mm do 520mm,
 • otwór koła ślimakowego może być: gładki, z kanałkiem pod wpust lub z otworem pod wielowypust,
 • koło ślimakowe wykonujemy z brązu, mosiądzu lub tworzywa w zależności od potrzeb.

Ślimacznica w zależności od potrzeb współpracuje ze ślimakiem jednokrotnym lub wielokrotnym (jedno-, wielowchodowym).

Do wykonanych ślimacznic oferujemy także ślimaki motoreduktorów i innych przekładni mechanicznych ślimakowych.

Ślimaki wykonane są ze stali przeznaczonej do odpowiedniej obróbki cieplno-chemicznej w zależności od wymagań i potrzeb.


  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu jednego dnia roboczego.

  Telefon:

  +48 221 228 646

  Adres:

  ul. Warsa i Sawy 11E, 05-840 , Domaniew