Tuleje mosiężne

TULEJE MOSIĘŻNE

Tuleje mosiężne to wyroby z metali nieżelaznych, które wytwarzane są w technologii odlewania odśrodkowego ze stopów miedzi i cynku (mosiądz dwuskładnikowy) oraz z dodatkiem cyny, aluminium, żelaza, krzemu, ołowiu, niklu i manganu (wieloskładnikowe).

Tuleja, jako element maszyny lub mechanizmu, pomaga wydłużyć żywotność całego zespołu oraz znacznie zmniejsza możliwość jego awarii.

Tuleja wykonana z mosiądzu jest mniej wytrzymała niż główne części mechanizmu. Poddawany tarciu zużywa się szybciej, zachowując w ten sposób integralność pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Tuleje mosiężne to:

 • wysoka wytrzymałość mechaniczna, odkształceniowa i przeciwcierna oraz odporność na zużycie;
 • stabilność termiczna (do +450С) i obojętność na korozję;
 • optymalna plastyczność;
 • zdolność pochłaniania cząstek zanieczyszczeń;
 • szeroki zakres średnic;
 • niska cena.

Tuleje produkowane są w wymiarach standardowych (średnica do 700 mm) lub niestandardowych na zamówienie i znajdują szerokie zastosowanie w technice przemysłowej, motoryzacji (wywrotki, ciągniki, koparki), górnictwie, pompach i sprężarkach.

Dzięki temu mosiądz jest tańszy i trwalszy niż miedź i brąz. Te cechy sprawiają, że jest pożądana.

Tuleje mosiężne są często używane jako uniwersalne łożyska ślizgowe, zapewniając najlepszą równowagę między przystępnością cenową, jakością i funkcjonalnością. Łożyska mogą być poddawane wystarczającym obciążeniom bez pękania, a jeśli pękną, nie uszkodzą innych części mechanizmu. Posiadają wysokie parametry przeciwcierne i pracują w szerokim zakresie temperatur. Nadaje się do trybów: duże obciążenie – niska prędkość, lekkie obciążenie – duża prędkość.

Tuleje mosiężne – kupię podkładki, tuleje w cenie producenta hurtowo i detalicznie. Firma Alloy Metal oferuje zakup tulei mosiężnych na korzystnych warunkach. Zajmujemy się sprzedażą i dostawą do klientów szerokiej gamy tulei. Zróbmy na zamówienie według twoich rozmiarów, rysunków.

Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

  Skontaktujemy się z Tobą w ciągu jednego dnia roboczego.

  Telefon:

  +48 221 228 646

  Adres:

  ul. Warsa i Sawy 11E, 05-840 , Domaniew